Kontakt

Hvis du har spørgsmål, ris eller ros, er du velkommen til at sende os din kommentar. Vi vil forsøge at besvare den hurtigst muligt.

HUSK at vælge i menuen herunder, hvilket BRAND din forespørgsel handler om - f.eks. femina, SØNDAG, Q, Psykologi eller Mama.

  • Besøgsadresse

    Aller Media
    Havneholmen 33
    1561 København V

  • Postadresse

    Aller Media
    Postboks 420
    0900 København C

  • Telefon

    72 34 20 00

Abonnement

Få dit blad med posten - nemt og bekvemt!

Når du køber et abonnement, kan du når som helst opsige det ved at kontakte abonnementsservice på tlf. (+45) 7234 2052. Hverdage kl. 9.00-15.00 (fredag kl. 9.00-14.30).

Aller Mediesalg

Er du annoncør?

Kontakt Aller Mediesalg på tlf.: 7234 2626 eller mediesalg@aller.dk

Online
Helle Micheline Palsbo
Helle.palsbo@aller.dk

Print
Ann Laybourn
Ann.laybourn@aller.dk
 

Redaktionen

Spring ned til kontakt femina

Spring ned til kontakt Psykologi

Spring ned til kontakt Q- Kvinder med kurver

Spring ned til kontakt Mama

Spring ned til kontakt Søndag

 

Chefredaktør (ansvarsh.)

Camilla Kjems, camilla.kjems@femina.dk

 

Redaktionschef

Dorthe Kandi, dorthe.kandi@femina.dk

 

Artikelredaktør

Dorte Mosbæk, dorte.mosbaek@femina.dk

 

Skønhedsredaktør

Vibeke Nielsen, vibeke.nielsen@femina.dk

 

Sundhedsredaktør

Christina Bølling, christina.boelling@femina.dk

 

Boligredaktør

Ulla Johanne Johansson, ullajohanne.johansson@madogbolig.dk

 

Madredaktør

Iben Rouw, iben.rouw@femina.dk

 

Moderedaktør

Louise Amstrup, louise.amstrup@aller.com

 

Stylist

Christine Sonne-Schmidt, christine.sonne-schmidt@femina.dk

 

Journalist

Tine Bendixen, tine.bendixen@femina.dk

 

Redaktionskoordinator

Mie Gravesen, mie.gravesen@femina.dk (barsel)

 

Journalistpraktikant

Josefine Gammelgaard, Josefine.gammelgaard@femina.dk

 

Journalistpraktikant

Karoline Mathilde Rasmussen, karoline.rasmussen@femina.dk

 

Korrektur

Kent Laursen, kent.laursen@femina.dk

 

Digital redaktør

Emilie Dahm Reimar, emilie.dahm@femina.dk

 

Webjournalist

Charlotte Hallbæck, charlotte.hallbaeck@femina.dk (barsel)

Nana Langhoff, nana.langhoff@femina.dk

 

Digital assistent

Helle Rosenkrantz, helle.rosenkrantz@femina.dk

Emma Jakobsen, emma.jakobsen@aller.com

 

Kommerciel redaktør

Julie Rosendahl, julie.rosendahl@femina.dk

 

Social Media Manager

Lindi Winkel, lindi.winkel@aller.com

 

Kreativ chef

Kirsten Nielsen, kirsten.nielsen@aller.dk

 

Senior Art Director

Mia Zoëga, mia.zoega@aller.dk

 

Art Director

Henriette Tierp-Wong, henriette.tierp@femina.dk

 

Art Director

Jesper Bjerg, jesper.bjerg@femina.dk

 

Art Director

Sunniva Grimstad, sunniva.grimstad@femina.dk

ADRESSE

Psykologi
Havneholmen 33
1561 København V

ABONNEMENT

Vil du være helt sikker på, at få fingrene i Psykologi hver gang?

www.allerservice.dk

Tlf. (+45) 7234 2052. Hverdage kl. 9.00-15.00. Fredag kl. 9.00-14.30.

ALLER MEDIESALG

Er du annoncør?

Kontakt Aller Mediesalg på tlf.: 7234 2626 eller mediesalg@aller.dk

Online : Helle Micheline Palsbo, Helle.palsbo@aller.com

Print: Ann Laybourn, Ann.laybourn@aller.com

 

REDAKTIONEN

Ansvarshavende: Camilla Kjems, camilla.kjems@aller.dk

Chefredaktør: Christina Bølling, christina.boelling@aller.dk

Redaktionschef: Jo Brand, jo.brand@aller.dk

Redaktionssekretær: Thora B. Makita. thora.makita@aller.dk

Digital redaktør: Emilie Dahm Reimar, emilie.dahm@aller.dk

Kreativ chef: Kirsten Nielsen. kirsten.nielsen@aller.com

Art Director: Trine Hartmann, trine@hartmann@aller.com

 

ADRESSE
Q – Kvinder med kurver
Havneholmen 33
1561 København V

E-mail: breve@q.dk

ABONNEMENT

Vil du være helt sikker på, at få fingrene i Q – Kvinder med kurver hver gang?

Abonnement 3 numre: 99 kr. KLIK HER

Abonnement 6 numre: 199 kr. KLIK HER

Du får enten Femina eller Søndag med hver gang - helt gratis.

Abonnementet er løbende og kan når som helst opsiges, ved at du kontakter abonnementsservice på tlf. (+45) 7234 2052. Hverdage kl. 9.00-15.00. Fredag kl. 9.00-14.30.

 

ALLER MEDIESALG

Er du annoncør?

Kontakt Aller Mediesalg på tlf.: 7234 2626 eller mediesalg@aller.dk

Online: Helle Micheline Palsbo, Helle.palsbo@aller.com

Print: Ann Laybourn, Ann.laybourn@aller.com

 

REDAKTIONEN

Chefredaktør: Dorthe Kandi, dorthe.kandi@aller.com

Redaktionschef: Christina Forsberg, christina.forsberg@aller.com

Moderedaktør: Anne-Sophie Jessen, anne-sophie.jessen@aller.com

Brand- og digital redaktør: Lindi Winkel, lindi.winkel@aller.com

Kreativ chef: Kirsten Nielsen, kirsten.nielsen@aller.com

Kreativ grafisk projektleder: Camilla Rasmussen, camilla@q.dk

 

 
OM OS
Du er den bedste mor for dit barn – men uanset, om du er førstegangsmor eller erfaren kan alle få brug for et godt råd, inspiration og nye perspektiver på moderskabet, hverdagen og familielivet. Alt det finder du på Mama.dk.
 
ADRESSE
Mama.dk
Havneholmen 33
1561 København V

SEND EN MAIL TIL REDAKTIONEN

Skriv til redaktionen@mama.dk

 

ALLER MEDIESALG

Er du annoncør?

Kontakt Aller Mediesalg på tlf.: 7234 2626 eller mediesalg@aller.dk

Har du spørgsmål, ris eller ros til SØNDAG og vores hjemmeside, eller har du en god idé til en artikel?

Du kan enten skrive en besked til på soendag@soendag.dk, eller kontakte os via brev, mail, fax eller telefon:

 

Postadresse:

SØNDAG

Postboks 420

0900 København C

 

Besøgsadresse:

SØNDAG

Havneholmen 33

1561 København V

 

Telefon: +45 72 34 20 00 

Fax: 72 34 20 05

Mailadresse: soendag@soendag.dk

 

Pressemeddelelser

Ønsker du at sende en pressemeddelelse, kan du sende den til soendag@soendag.dk

 

Annoncer i SØNDAG

Vil du indrykke en annonce i SØNDAG eller på vores hjemmeside, kan du kontakte vores annonceafdeling på mediesalg@aller.dk

 

Abonnement

Ønsker du at bestille et abonnement på SØNDAG, eller vil du indberette ændringer til dit nuværende abonnement, så klik her!

 

SØNDAGs redaktion

Ansvarshavende chefredaktør: Stinne Bjerre, Tlf.: +45 72 34 18 05, mail Stinne.Bjerre@soendag.dk

Redaktionschef: Karen Ellehøj, Tlf.: +45 72 34 22 81, mail Karen.Ellehoej@soendag.dk

Kommerciel redaktør: Ulrika Svedborn Jensen Tlf.: +45 72 34 23 91, mail Ulrika.Jensen@soendag.dk

Kreativ chef, layout: Elisabeth Schioldann von Eyben, mail: elisabeth.von.eyben@aller.com

Souschef, layout: Linda Christiansen, tlf.: +45 72 34 18 21, Linda.Christiansen@aller.dk

Mad: Kirstine Krefeld Tlf.: +45 72 34 12 20, mail kirstine.krefeld@aller.com

Mode: Anne Kjøge, Tlf.: +45 72 34 22 87, mail Anne.Kjoge@aller.com

Skønhed: Vibeke Nielsen, Tlf.: +45 72 34 23 06, mail: Vibeke.Nielsen@aller.com

Have- og kultur: Dorthe Liljensøe, Tlf.: +45 72 34 18 09, mail dorthe.liljensoe@soendag.dk

Rejser: Karna Bunk, Tlf.: +45 50 76 18 24, mail Karna@aller.com og Anne Kjøge, Tlf.: +45 72 34 22 87, mail Anne.Kjoge@aller.com

Sundhed: Elisabeth Wille, Tlf.: +45 72 34 18 27, mail sundhed@soendag.dk

Bolig: Britt Endicott, Tlf.: +45 72 34 19 89, mail bolig@soendag.dk

Webjournalist: Charlotte Fink, Tlf.:+4550761576, mail: charlotte.fink@aller.com  

 

Skriv til vores brevkasser:

Nikoline Werdelin: nikoline@soendag.dk 

Antik og gamle fund: sabrina@soendag.dk 

Nyt Look

Ønsker du at komme i betragtning til et Nyt Look, kan du læse mere her!