Kontakt

Hvis du har spørgsmål, ris eller ros, er du velkommen til at sende os din kommentar. Vi vil forsøge at besvare den hurtigst muligt.

  • Besøgsadresse

    FEMINA
    Havneholmen 33
    1561 København V

  • Postadresse

    FEMINA
    Postboks 420
    0900 København C

  • Telefon

    72 34 20 00

    Mail

    redaktionen@femina.dk

Abonnement

Få dit blad med posten - nemt og bekvemt!

FEMINA koster i løssalg fra 32,95 kr. inkl. moms.

PSYKOLOGI koster i løssalg fra 64,95 kr. inkl. moms.

-

Køb abonnement på FEMINA her

Køb abonnement på PSYKOLOGI her

Når du køber et abonnement, kan du når som helst opsige det ved at kontakte abonnementsservice på tlf. (+45) 7234 2052. Hverdage kl. 9.00-15.00 (fredag kl. 9.00-14.30).

Aller Mediesalg

Er du annoncør?

Kontakt Aller Mediesalg på tlf.: 7234 2626 eller mediesalg@aller.dk

Online
Helle Micheline Palsbo
Helle.palsbo@aller.dk

Print
Ann Laybourn
Ann.laybourn@aller.dk
 

Redaktionen

Chefredaktør (ansvarsh.)

Camilla Kjems, camilla.kjems@femina.dk

 

Redaktionschef

Dorthe Kandi, dorthe.kandi@femina.dk

 

Artikelredaktør

Dorte Mosbæk, dorte.mosbaek@femina.dk

 

Skønhedsredaktør

Vibeke Nielsen, vibeke.nielsen@femina.dk

 

Sundhedsredaktør

Christina Bølling, christina.boelling@femina.dk

 

Boligredaktør

Signe Munk Lund, signe.lund@femina.dk

 

Madredaktør

Iben Rouw, iben.rouw@femina.dk

 

Moderedaktør

Louise Amstrup, louise.amstrup@aller.com

 

Stylist

Christine Sonne-Schmidt, christine.sonne-schmidt@femina.dk

 

Journalist

Tine Bendixen, tine.bendixen@femina.dk

 

Redaktionskoordinator

Mie Gravesen, mie.gravesen@femina.dk

 

Journalistpraktikant

Johanne Gahrn, johanne.gahrn@femina.dk

 

Journalistpraktikant

Karoline Mathilde Rasmussen, karoline.rasmussen@femina.dk

 

Korrektur

Kent Laursen, kent.laursen@femina.dk

 

Digital redaktør

Emilie Dahm Reimar, emilie.dahm@femina.dk

 

Webjournalist

Charlotte Hallbæck, charlotte.hallbaeck@femina.dk (barsel)

Charlotte Kobberøe Fink, charlotte.fink@femina.dk

 

Digital assistent

Helle Rosenkrantz, helle.rosenkrantz@femina.dk

 

Kommerciel redaktør

Julie Rosendahl, julie.rosendahl@femina.dk

 

Social Media Manager

Lindi Winkel, lindi.winkel@aller.com

 

Kreativ chef

Kirsten Nielsen, kirsten.nielsen@aller.dk

 

Senior Art Director

Mia Zoëga, mia.zoega@aller.dk

 

Art Director

Henriette Tierp-Wong, henriette.tierp@femina.dk

 

Art Director

Jesper Bjerg, jesper.bjerg@femina.dk

 

Art Director

Sunniva Grimstad, sunniva.grimstad@femina.dk